18+ Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Speel bewust | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie

Wie is de meest geliefde en de meest gehate Nederlandse scheidsrechter?

21 december 2021 – Welke scheidsrechter is het meest geliefd en welke het meest gehaat? Kelbet.nl analyseerde 3548 tweets van het afgelopen jaar en stelde het sentiment vast over Nederlandse senior scheidsrechters.

De meest besproken scheidsrechter op Twitter is Danny Makkelie met 1490 tweets . Niet verwonderlijk, want hij floot de halve finale van het EK2020, de wedstrijd Engeland-Denemarken op 7 juli 2021. Vooral de Deense fans waren niet blij met de penalty voor Engeland en dat leverde 550 negatieve tweets op. ‘England’ was dan ook het meest genoemde trefwoord in 496 tweets over hem.
De meest geliefde en tweede meest besproken scheidsrechter is Björn Kuipers, die in Augustus afzwaaide, met 1022 tweets waarvan 49,51% positief. Zijn optreden tijdens de finale van het EK leverde 406 twitterberichten op, voornamelijk positief.

Bas Nijhuis kreeg met 46,29% ook veel positieve berichten van de 404 tweets die zich met een mening over hem uitlieten.

Tweets scheidrechters
negatief%positief%tweets
Danny Makkelie28,1971,811490
Björn Kuipers50,4849,511022
Bas Nijhuis53,7146,29404
Kevin Blom78,3121,69272
Pol van Boekel69,3130,69101
Serdar Gözübüyük78,4921,5193
Dennis Higler67,6932,3165
Allard Lindhout89,4710,5357
Jochem Kamphuis63,6436,3644
Totaal3548

De minst gewaardeerde (of meest gehate) senior scheidsrechter is Allard Lindhout. Hoewel er met 57 berichten niet veel over hem werd getwitterd, was het sentiment met 89,47% nogal negatief. Hij wordt gevolgd door Kevin Blom die een negatieve ratio van 78,31% scoorde. De Champions League wedstrijd Wolfsburg-Sevilla heeft hem veel negatieve reacties opgeleverd.

Twitteraars grijpen sneller naar het toetsenbord om hun ongenoegen te uiten over een scheidsrechter dan om een compliment uit te delen. Scheidsrechters hebben een belangrijke maar ook ondankbare taak, zoals blijkt uit deze analyse.

Methodologie
De gegevens zijn verzameld tussen 4 januari en 29 november 2021.